TATRY WYSOKIE - PRZEWODNIK TOPOGRAFICZNY

TOM 15

Grań Główna pomiędzy Wagą, a Przełączką pod Zadnim Mnichem wraz z filarami bocznymi, w tym granią Wołowca Mięguszowieckiego, w szczególności Mięguszowieckie Szczyty, Wołowy Grzbiet i Rysy


Poniżej opisane ujęcia z różnych kierunków. Po kliknięciu w pierwszy rysunek graniówki Tatr, pokaże się szczegółowy schemat wszystkich grani, wierzchołków i przełęczy, a także większości nazwanych miejsc i żlebów. Drugi rysunek ukazuje schemat miejsc, z których wykonywano opisane panoramy. Niżej miniaturki ujęć. Wszystkie miniarurki mają swe odnośniki do panoram większych rozmiarów.


W niniejszym opracowaniu pozwoliłem sobie na wyodrębnienie wyraźnie zaznaczającego się w terenie południowo-wschodniego wierzchołka Czarnego Szczytu Mięguszowieckiego. Ponadto proponuję zauważyć, że Mięguszowiecki Wołowiec to w rzeczywistości długa, trójwierzchołkowa grań, stąd proponuję również i tu wyodrębnić i nazwać dwa niższe, bezimienne dotąd wierzchłki tego szczytu. Z uwagi na, szczególnie w północno-wschodnich filarach Mięguszowieckich szczytów i Cubryny, bałagan topograficzny, mnogość nazw nawet najmniejszych obiektów, różne nazwy dla tych samych obiektów, oparłem się na opracowaniu Grzegorza Głazka, przy czym w zestawieniu obiektów pominąłem niektóre najmniejsze i mało znaczące nazwy, które jednakowoż mogą pojawiać się w opisach niektórych zdjęć.



Strona powstała we współpracy z

Andrzejem Marciszem.

























Garść ciekawych, nieopisanych zdjęć tego rejonu Tatr, tu również należy kliknąć w miniaturę: